Homöopaatia on ohtu, kõrvalmõjudeta ning ei tekita sõltuvust.|Homöopaatia on Sinu immuunsüsteemi toetaja, elujõu taastaja!

Looduslik ravimeetod, väikeste kuulikestega

Homöopaatia puhul annavad ravitulemuse pisikesed kuulikesed. Kehtib põhimõte “sarnane ravib sarnast”. Meetod sai alguse Saksa arstilt Dr Samuel Hahnemann’ilt, kes hakkas uurima, miks kiinapuu koor( Cinchona officinalis) ravib malaariat.

 

Dr Samuel Hahnemann (1755-1843)  tundis, et rahvaravi meetodid, millega lasti inimestel verd, lahtistati organismi, et baktereid ja haiguse põhjuseid välja saada, pole talle vastuvõetavad.Ta nägi , et paljud patsiendid surid pigem sellise ravi tagajärjel kui nende oma haigusesse. Ta otsis hummaansemat ravimise viisi.

 

Luges ravimtaimede kohta ning sai teada, et kiinapuukoor toimib malaaria puhul tervendavalt ja see õhutas teda meditsiinivaldkonnas  pöördelisele eksperimendile.

 

Katsetades selle taime mõju enda peal, tajus tohter, kuidas kiinapuukoor kutsus temas, tervel inimesel, esile palaviku, jalad ja näpuotsad läksid külmaks, tekkis unisus, südame puperdus, värisemise ehk samad haigusnähud, mis puhkevad malaariaga. Kuid pärast seda, kui ta uut ravimidoosi ei võtnud, need sümptomid  kadusid.Ta kirjutas kõik tekkinud sümptomid hoolikalt üles. Katse kinnitas, et kiinapuukoor kutsus tervel inimesel  esile malaaria  haigusnähte ning malaariahaige, kes tarvitas kiinapuu koort sai terveks.

 

“Kõik looduslikud ained, mis on võimelised inimesel haigussümptomeid esile kutsuma, on potentsiaalsed homöopaatilised ravimid,” teab homöopaat Krista Koppel.

 

Tänapäeval on kasutusel üle 1400 homöopaatilise ravimi, mis on katsetatud eelnevalt kirjeldatud meetodil ja nende ravimite sümptomite  kirjeldused on raamatus Materia Medica.

 

Taimse, loomse ja mineraalse koostöö

 

“Homöopaatia on naturaalne, loomulik ravimisviis. Kasutatakse naturaalseid ained, millest 60 protsenti taimsed, 20 protsenti loomsed ja 20 protsenti mineraalsed. Seepärast ongi see meetod loomulik,” selgitab Koppel.

 

Kuna kõik ained, mida kasutatakse ravimisel, on loodusest, seega on organismil kerge neid aineid omastada enda tervendamiseks. “Tavalisest taimsest ravimisest erineb homöopaatiline ravim selle poolest, et tema toime jõuab sügavamale raku sisse ja on palju efektiivsem.”

 

Kõigepealt korjatakse taimed, valmistatakse nendest kontsentreeritud tõmmis ning seda hakatakse lahjendama etanooliga. “Ematinktuur saadakse, kui korjatakse loodusest kvaliteetsed, puhtad taimed, tükeldatakse, pressitakse neist mahl välja , leotatakse etanoolis vajaliku arv päevi ja filtreeritakse,“ kirjeldab põhjalikumalt Koppel.

 

Ravimi saamiseks hakatakse konsentraati lahjendama ja raputama. Mida lahjemaks muutub lahus ja mida rohkem on lahust raputatud, seda tugevama  mõjuga ravim on , see on üks põhimõte, mis homöopaatia puhul toimib. “Ematinktuuriga ja madala lahjendusastmega preparaatidega  ravitakse füüsilisi probleeme, kõrgema lahjendusastmega preparaatidega  ravitakse emotsionaalseid probleeme,” selgitab Koppel. “Oleme harjunud võtma suurtes kogustes ravimeid sisse. Homöopaatias on nii, et mida lahjem on ravim, seda tugevam on  mõju.“

 

Homöopaatiliste ravimite tehased on olemas Saksamaal, Inglismaal, Ameerikas, Prantsusmaal. Ravimite valmistamisel järgitakse rangeid kvaliteedinõudeid.   “Indias on homöopaatia väga  populaarne, samuti Inglismaal ja USA-s. Homöopaatia kasutamise ulatus on piiramatu, kuna aktiveerib organismi end iseenesest ravima.”

 

Meetod tervislikuma eluviisi poole

 

Krista Koppel jõudis oma elus homöopaatiani sel moel, et otsis päris pikalt oma õiget valdkonda milles saaks end rakendada.Ta õppis paljusid tervisemeetodeid nagu massaaz, kinesioloogia, akupunktuur, vabastav hingamine, jooga aga siiski nendest ei saanud tema ala. Homöopaatiaga oli teisiti,  ta tundis kohe , et see on tema  ala ja selles saab ta end  rakendada.   “Tahtsin midagi alternatiivset teha”.  Otsisin meetodit, mida saaksin kasutada, enda ja  oma pereliikmete tervise  hoidmiseks . Otsustasingi, et lähen õppima homöopaatiat. See tõmbas mind, oli sisemine tung sellest ravimeetodist rohkem  teada saada.“

 

Ta alustas õpinguid Briti Homöopaatia Instituudis 2004. mais. Diplomi sai kätte 2007 novembris. Läbis õppetöö käigus praktikaid, kursuseid, eksameid. Jäi väga rahule, sest avastas enda jaoks palju uut. 2006. aasta lõpus hakkas tegelema praktiliselt inimeste aitamisega.

 

“Õppetöö käigus tegime  palju praktilisi töid , loomulikult alustasin oma pereliikmete ja tuttavate ravimisest. Praktiseerimise ruumid Tallinnas Sütiste teel sain endale 2007 aastal, siis oli mõte, et koondada siia praktiseerivad  homöopaadid.. Idee oli teha nö homöopaatia keskus.  Erinevatel põhjustel see praegu veel nii ei ole. Loodan , et  tulevikus saab plaan teoks.”

 

Homöopaadi juurde jõudmiseks liigub info inimeselt inimesele. Selline soovitaja-meetod  on patsiendile ilmselt kõige turvalisem . Interneti kaudu küsitakse samuti palju nõu, et kas konkreetse probleemi puhul on homöopaatiast abi. “Kui keegi on abi saanud  siis ta  soovitab homöopaatiat  jälle teisele abivajajale . Paljud minu patsiendid on  lapsed. Sageli on nii, et ema tuleb alguses  ühe lapsega, pärast teise lapsega, edasi soovitab oma sõbrannale. Laste põhilised kaebused  on korduvad kõrvapõletikud, angiin, köha, kinnine nina, adenoidid, nahaprobleemid, hüperaktiivsus, agressiivsus, allergiad jne.

 

Enne homöopaadi juurde tulekut on vaja täita küsimustik, kus uuritakse, millal konkreetne probleem algas, mis on selle inimese sellel eluetapil  toimunud, milliseid haiguseid on põetud. Kui patsiendiks on laps, uuritakse sedagi, kuidas kulges emal rasedus ja sünnitus, milline  oli ema emotsionaalne seisund raseduse ajal. See on oluline kuna loode on ema emotsioonidest sõltuv ja kannab ema  emotsioone endas  ka peale sündi ning need mõjutavad lapse tervist.

 

Organismi lööb paigast tugev negatiivne emotsioon

 

Nii lastele kui täiskasvanutele annab homöopaat inimese temperamenditüübile vastavat ravimit. Teatud inimese tüüpidel tekivad teatud haigused tihedamini ja iga tüüp reageerib ka teatud ravimitele kõige paremini. “Teatud tüüp tõmbab teatud haiguseid ligi. On olemas omad tüübiravimid, mis inimest toetavad, hoides nende vastupanuvõimet haigustele ehk toetavad immuunsüsteemi.”

 

Üks homöopaadi vastuvõtt maksab orienteeruvalt 300-500 krooni. See sisaldab tund aega vestlust ja terakesi, mida abistaja kaasa annab. Koppeli vastuvõtt maksab 400 krooni. “.

 

Organismi võib paigast ära lüüa tugev negatiivne emotsioon, pikaajaline mure, äge hirm, viha siis annan emotsionaalse tasandi ravimit.” Tugev negatiivne emotsioon võtab organismilt palju energiat, tekitab nagu õhupalli sisse augu, millest  energia välja läheb. Nõrgenenud organismi tulemuseks on haigus. Homöopaatilise ravimiga saab tugevast emotsioonist üle ja augu pallis kinni lappida.

 

Koppel usub, et emotsionaalne tasakaal tuleb paika saada, siis hakkavad ka füüsilise tasandi probleemid paranema . “Homöopaatilises ravis tuleb arvestada sellega, et krooniliste haiguste puhul võib esialgu tekkida ägenemine. Näiteks kroonilised nahaprobleemid on väga keerulised ravida. Kui nahaprobleem läheb ravi alguses hullemaks, sügelemine jätkub, ei jätku patsiendil kannatust, siis minnakse sageli kergemat teed, pannakse hormoonkreem peale, mis võtab sügelemise mõneks ajaks  maha. Krooniliste haigustega tuleb kannatlik olla, nende jaoks läheb pikemalt aega.”

 

Kui organism on tasakaalus, siis elujõud voolab vabalt ja inimene on terve. Kui tekib mõni äkiline shokk või pikaajaline mentaalne pinge või hirm, siis organismi elujõud läheb tasakaalust välja. Ja organism näitab seda sümptomite kaudu. “Homöopaatias täname organismi sümptomite eest, sest organism tervendab end läbi sümptomite nö vabastab end pingest ja puhastab end.Sümptomite intensiivsus näitab organismi elujõudu.  Mitte mingil juhul ei tohi me neid sümptomeid alla suruda  näiteks palavikualandajaga siis läheb haigus sügavamale organismi ja väljendab end tulevikus veelgi tugevamalt”

 

Koppel leiab, et homöopaadi juurde jõuavad inimesed, kes otsivad teadlikult  loodusest abi, pole ka ime sest eestlased on ikka loodusrahvas olnud ja alati looduse jõusse uskunud .Viimasel ajal ainult oleme usaldanud sünteetilisi ravimeid aga nüüd hakkab selguma , et need ei ole meie organismile sugugi ohutud , neil on kõrvalmõjud mis omakorda põhjustavad haiguseid, mida tuleb omakorda ravida. Homöopaatias sellist ohtu ei ole, tal ei ole ohtlikke  kõrvalmõjusid ja ei tekita sõltuvust, mis on eriti oluline depressiooniravi korral.

 

Homöopaatia kasutusala on piiramatu-kõik tervisemured sünnist surmani. Homöopaadi poole võib pöörduda kõikide teemadega, täpselt nagu läheksid perearsti juurde.Näiteks ärevushäire, paanikahood, unetus, sõltuvused, viirushaigused, hormonaalhäired, viljatus jne.

 

Iga ravi on individuaalne, kuna iga inimene on individuaalne.

 


LISA

 

Homöopaatia ravib inimest tervikuna, mitte ainult tema haigust. Homöopaatia kui ravimeetod keskendub inimese loomuliku tervendamissüsteemi toetamisele ja tugevdamisele. „Homöopaatia“ on tuletatud kreekakeelsetest sõnadest „homoios“ – samasugune ja „patheia“ – kannatus ning ravisüsteem toetub põhimõttele „sarnane ravib sarnast“ - „similia similibus curentur“ (lad.k.). Teisisõnu – aine, mis suuremas koguses võib tervel inimesel põhjustada mingite kindlate sümptomitega haiguspildi, ravib üliväikese koguse manustamisel samasugust haiguspilti inimesel, kelle tervis on korrast ära.

 

(Allikas: www.teraapia.com)