Homöopaatia on ohtu, kõrvalmõjudeta ning ei tekita sõltuvust.|Homöopaatia on Sinu immuunsüsteemi toetaja, elujõu taastaja!

H nagu homöopaatia

Kes? Miks? Mis? Milleks? – Selgitab homöopaat Krista Koppel

 

Mis on homöopaatia?

Homöopaatia on tõhus looduslik ravisüsteem, mis taastab keha ja meele tervise ning elujõu, aktiveerides keha loomulikku võimet ennast ise ravida. Loomulik tervenemine teeb keha vastupidavaks haigustele ning tugevdab immuunsüsteemi.

 

Tegemist on teaduslikult tõestatud ja praktikas töötava meditsiinilise ravimeetodiga, mis on Eestis veelt vähe tuntud. Samas praktiseeritakse homöopaatiat kõigis Euroopa riikides ja enamuses maailma riikides. European Counsil of Classical Homeopathy poolt teostatud uuring näitas, et ¼ Euroopa Liidu kodanikest kasutavad homöopaatilist ravi. Eestis on praegu 12 kutsestandardi eksami ja nõuded läbinud pädevat homöopaati.

 

Kust on meetod pärit?

Homöopaatia avastaja oli saksa arst Samuel Hahnemann. Tema tõestas 1790. aastal tehtud katsete tulemusena, et haiguse juurivad välja ained, mis tekitavad patsiendi haigusega sarnaseid sümptomeid. Sõna homeopath´ tuleneb kreeka keelsetest sõnadest: homoios ehk sarnane ja pathos ehk kannatus. Seega: sarnane kannatus või sarnane haigus.

 

Kuidas homöopaatia toimib?

Homöopaatias töötab põhimõte „sarnane ravib sarnast“. Dr. Hahnemann pani tähele, et põlisrahvad ravisid end malaariast terveks kiinapuu koorega (Cinchona Officinalis). Kuidas? Hanhemann katsetas enda peal, võttes sisse suures koguses kiinapuu koort. Tal tekkisid samad sümptomid nagu malaaria puhul. Kui ta aine võtmise katkestas, kadusid tekkinud sümptomid. Hahmenann tõestas, et aine, mis on võimeline tekitama tervel inimesel malaaria sümptomeid, ravib malaariasse haigestunud inimest. Siit ka homöopaatia rusikareegel: sarnane ravib sarnast. See avastus muutis põhimõtteliselt arusaama inimese tervenemise protsessist. Dr. Hahnemann tegi enda peal edukalt veel katseid 40 erineva ainega. Kõik homöopaatiliste preparaatide kirjeldused on kirjas homöopaatia Materia Medicas ehk ravimikirjeldustes. Esimene Materia Medica Pura ilmus 1811-1821. aastal ja seda nüüdseks pidevalt täiendatud.

 

Homöopaatia kasutab väikeseid, lahjendatud ravimikoguseid, sest sellisel viisil on ravi ohutu ja vaba kõrvalmõjudest. Dr. Hahnemann tõestas eksperimentaalselt, et mida väiksem on ravimihulk, seda efektiivsemalt see toimib.

 

Mida teeb homöopaat?

Homöopaadi ülesanne on uurida välja sümptomite kogupilt ja leida vastavalt sellele sarnaseid sümptomeid esilekutsuv ravim. Seejärel määratakse üliväike lahjendatud ainekogus seda ravimit, et stimuleerida tervenemist. Homöopaatia ravib haigestunud inimest mitte haigust. Homöopaat uurib mitte millist haigust inimene põeb vaid milline inimene põeb haigust.

 

Ravimid manustatakse terade, tablettide või vedelikuna. Akuutsete haiguste puhul kasutatakse tavaliselt  suurema lahjendusega aineid ja krooniliste haiguste puhul väiksema lahjendusega aineid.

 

Homöopaariliste preparaatide allikad: taimsed 60%, loomsed 20%, mineraalsed 10% ja bioloogilised 10%.

 

Keda saab homöopaat aidata?

Homöopaatiliste preparaatide toimet on tõestatud üle 200 aasta, ravides akuutseid, kroonilisi, füüsilisi haiguseid ja emotsionaalseid häireid. Klassikalise homöopaatia reeglite kohaselt valitud ravim on turvaline imikutele, lastele ja rasedatele. Teisi sõnu võivad homöopaatilisi preparaate kasutada kõik inimesed sünnist surmani. Preparaadid ei tekita sõltuvust ja on kõrvalmõjudeta, st nad ei kahjusta elutähtsaid organeid, ei põhjusta haiglaslikku kehakaalu tõusu, haiglaslikku vererõhu tõusu jne. Samuti ei kahjusta homöopaatiline ravi soolestiku mikrofloorat ega ainevahetust. Ravimid on valmistatud tänapäevaste kõrgete kvaliteedinõuete kohaselt.

 

Lihtsamaid terviseprobleeme nagu kergem esmaabi vigastuse korral, palavikud, külmetushaigused, kõhu probleemid võib tõhusalt iseseisvalt ravida ostes ravimit apteegist. Korduvate, krooniliste  ning tugevate emotsionaalsete või füüsiliste sümptomite korral tuleks konsulteerida väljaõppinud homöopaadiga, kes aitab määrata tõhusa ravi, mis toob püsiva ning põhjaliku tulemuse.

 

Loe lisa: www.homoopaatia.ee