Homöopaatia on ohtu, kõrvalmõjudeta ning ei tekita sõltuvust.|Homöopaatia on Sinu immuunsüsteemi toetaja, elujõu taastaja!

Esimene visiit

Enne esimest visiiti oleks hea kui patsient jälgiks oma keha mõnda aega ja paneks tähele, millal toimub sümptomite ägenemine – millistel päevaaegadel, millisel aastaajal, millise ilmaga, kas sõltub mingist teisest asjaolust – teatud toiduained näiteks jne. Tuleks ka sümptomi näit. valu puhul tähele panna milline valu on (torkiv, tuim, pulseeriv, pigistav jne.) ja mis valu leevendab/ägedamaks teeb, kas valu on ühes kohas või liigub jne.

 

Soovitav on sümptomid lihtsas keeles üles kirjutada.

 

Tervikpildi saamiseks esitab homöopaat küsimusi töö-ja elutingimuste, vanemate tervise, lapsepõlves põetud haiguste, traumade, üleelamiste, võetud tavarohtude, söögi-ja joogieelistuste, harjumuste, iseloomu ja emotsionaalse seisundi kohta. Lisaks küsitleb homöopaat üksikajalikult patsienti tema põhikaebuse osas ja võtab arvesse ka teisi sümptomeid.

 

Seega info, mida homöpaat patsiendilt tahab on ulatuslik. Küsimused võivad mõnikord tunduda asjakohatud, kuid tegelikult võivad olla määrava tähtsusega õige ravimi valikul. Esimene visiit võib kujuneda suhteliselt pikaks – 1-1,5 tundi. Väga harva annab homöopaat preparaadi kohe esimese visiidi lõpus, sest tal on tarvis aega, et analüüsida saadud informatsiooni ja valida välja õige preparaat.

 

Rõhutada tuleb, et kogu info, mida patsient homöopaadile avaldab on konfidentsiaalne.

 

Homöopaatia vaatleb patsienti kui tervikut. Ei ravita mitte haigust vaid inimest. See tähendab, et ühe ja sama haiguse puhul antakse erinevatele inimestele erinevat preparaati. Homöopaatia on seisukohal, et sümptomid on haigust (immuunsüsteemi nõrkust) iseloomustav märk, mitte haigus ise. Näit. ekseem nahal ei ole nahahaigus, pigem on see immuunsüsteemi nõrkuse üks ilmingutest. Et saada haiguse täielik profiil on tarvis kindlaks teha ka teised sümptomid sh ka emotsionaalsed ja vaimsed.

 

Kui ravida ekseemi lihtsalt kui nahahaigust, siis naha sümptomid võivad küll mingiks ajaks kaduda aga tegelik haigus lihtsalt süveneb ja võib tekkida näiteks astma. Kui hiljem homöopaat hakkab astmat ravima, võivad naha sümptomid korraks välja lüüa. See on hea märk, sest osutab sellele, et immuunsüsteem hakkab tasakaalustuma ja viskab välja vanad, mahasurutud haigusilmingud.